Rostlinné proteiny v kosmetice

Proteiny jsou obsaženy ve většině kosmetických výrobků. Od 90. let 20. století se používají především proteinové hydrolyzáty, které poskytují účinné hydratační komplexy a pronikají hluboko do struktury pokožky. Proteinové hydrolyzáty vznikají štěpením bílkovin reakcí s vodou, např. hydrolyzát pšeničných bílkovin.

Rostlinné proteiny mají zklidňující a hydratační účinek na pokožku, což z nich činí ideální složku pro kvalitní péči o vlasy a tělo.

Výhody rostlinných proteinů v kosmetice

  • zvláště šetrné k pokožce;
  • poskytují hydrataci;
  • chrání pokožku;
  • jejich struktura je podobná struktuře kůže a vlasů, má regenerační a obnovující účinek na poškozené vlasy i tkáně;
  • chrání vlasy před ztrátou vlhkosti.

Proto jsou proteinové hydrolyzáty ideální složkou sprchových gelů, tělových mlék nebo přípravků pro péči o vlasy. Dbejte však na to, aby byly rostlinného původu, protože stejně dobře mohou být vyrobeny z živočišných bílkovin.

Například v našich osvěžujících přípravcích pro péči o tělo používáme hydrolyzát mrkvových bílkovin nebo v našem Bio šetrném tělovém mléku bílkoviny ze zelí.

Mrkvový protein (hydrolyzát mrkvového proteinu) dodává pokožce výživné složky a zároveň jí pomáhá vázat vlhkost. Výsledkem této intenzivní péče je obzvláště zářivý a zdravý vzhled kůže. Obsahuje antioxidanty, jako je beta-karoten a vitamín A, které chrání a regenerují pokožku.

Protein ze zelí (hydrolyzát bílkovin zelí) obsahuje vitamíny A a E, které společně zvyšují obsah vlhkosti a pružnost pokožky. Spolu s vitamínem C obsaženým v zelí také podporují syntézu kolagenu a posilují strukturu pokožky.

I pro vlasy jsou určené skvělé rostlinné bílkoviny

Hydrolyzáty z pšeničných, kukuřičných nebo sójových bílkovin pronikají do vnější vrstvy vlasů, a proto o poškozené vlasy pečují obzvlášť intenzivně. Chrání vlasy a zvyšují jejich pevnost a pružnost. Proto jsme všechny tři složky dali do našeho Bio spreje na ochranu před tepelným poškozením pro styling pomocí kulmy a žehličky na vlasy.

Pšeničný protein je opravdovým všestranným pomocníkem pro krásné vlasy:

Dodává jim pružnost, regeneruje poškozené vlasy a uhlazuje jejich strukturu. Chrání je před teplem, UV zářením apod. a usnadňuje jejich rozčesávání. Výrobky s pšeničným proteinem jsou vhodné také pro posílení řas a obočí. A mimochodem, pšeničný protein je také dobrou rostlinnou náhradou keratinu živočišného původu.

Pšeničný protein tak prakticky přebírá funkci silikonů v běžných výrobcích. Výhody oproti silikonům spočívají například v tom, že se pšeničný protein snadno vymývá a nelepí se na vlasy, neuzavírá póry a umožňuje pokožce hlavy dýchat. Pšeničný protein je také mnohem šetrnější k životnímu prostředí!

Při nákupu kosmetických přípravků vždy věnujte pozornost složení! Pod mnoha konvenčními názvy v seznamu INCI se mohou skrývat složky, které jsou škodlivé pro životní prostředí, jsou živočišného původu, syntetické, mají hormonální účinky nebo dokonce mohou vést k alergickým reakcím.

Účinné rostlinné proteiny v našich výrobcích dokazují, že to jde i jinak!

Doporučujeme