Hot hot hot: chilli v kosmetice

Chilli je jednou z našich nejoblíbenějších ingrediencí, a to nejen proto, že skvěle vypadá! I když se to na první pohled nezdá, chilli je také skvělou složkou pro pokožku a vlasy.

Přemýšlíte, proč má být tato ohnivá pochoutka, která při kontaktu s otevřenými místy pekelně pálí, dobrá pro Vaši pokožku? V tom máte pravdu - my však známe několik triků, jak dobré vlastnosti chilli využít a zpřístupnit je jak kůži, tak i vlasům.

Chilli ferment

O fermentaci jste už pravděpodobně slyšeli. Vzhledem k tomu, že složení našich výrobků se opírá o organické fermenty, bylo nám jasné, že účinné působení chilli nemůže v našem sortimentu chybět.

Kvašením extraktu chilli získáme kosmetickou složku s názvem Lactobacillus/Capsicum Frutescens Fruit Ferment Extract, která přináší hřejivý účinek chilli, ale bez podráždění pokožky. Naopak, ferment má dokonce zklidňující účinky!

Používáme ho v našem Bio šamponu pro objem vlasů, neboť podporuje prokrvení vlasové pokožky. Díky tomu jsou kořínky vlasů dobře vyživené a okysličené, což podporuje maximální objem! Stimuluje se také růst vlasů a z dlouhodobého hlediska se vlasy stávají hustšími.

Extrakt z chilli

Používáme nefermentovaný extrakt z bio chilli, abychom specificky využili stimulační účinek lusku. Extrakt se získává šetrným procesem extrakce chilli papriček pomocí CO2 přírodního (vulkanického) původu.

Extrakce CO2 má 2 výhody

  1. vyšší obsah účinných látek;
  2. účinné látky citlivé na teplo, zejména antioxidanty, nejsou poškozeny a jsou dokonce obsaženy v extrahovaném rostlinném extraktu ve zvláště vysokém podílu.

Tím jsou pro nás CO2 extrakty obzvláště cennými složkami!

Námi používaný extrakt z bio chilli obsahuje také přírodní kapsaicin, látku, která je rovněž zodpovědná za pálivost chilli papriček. V našem Bio Chili-Cacao balzámu na rty pomáhá jeho malé množství prokrvovat rty. Díky tomu vypadají zdravější a plnější. Pokožka je lépe zásobena živinami a zároveň posílena.

Pozor! Na rozdíl od chilli fermentu může výtažek z chilli vyvolat pocit pálení, proto byste se jeho používání měli vyhnout, pokud máte velmi suché a popraskané rty.

Vyzkoušejte nejostřejší produkty z naší nabídky a přesvědčte se o jejich povzbuzujícím účinku na vlastní kůži!

Doporučujeme