Detox pro pokožku: artyčoky

Starověká středomořská kulturní rostlina

Již ve starověku Římané a Řekové vysazovali artyčoky, aby je mohli používat ve středomořských receptech pro své charakteristické pokrmy. Pupen, který je příbuzný bodlákům, je nejen chutný, ale také velmi zdravý. Obsahuje například betakaroten, prekurzor vitamínu A, vitamíny skupiny B, vápník a železo.

Jako léčivá rostlina býval artyčok ceněn především pro svůj pozitivní vliv na trávení. Středomořská zelenina obsahuje mnoho hořkých látek, které stimulují metabolismus. Kdo chce snížit hladinu cholesterolu, měl by častěji sáhnout po artyčoku, neboť stimuluje trávení tuků.

Kromě toho má ochranný účinek na naše játra a působí detoxikačně. Zařadíte-li artyčoky do svého jídelníčku během detoxikační kúry, můžete ji optimálně podpořit: Napomáhá také odstraňování odpadních složek a stimuluje vlastní tvorbu alkalických látek v těle.

Zázračná zbraň proti stárnutí pokožky

Výše zmíněné hořké látky jsou prospěšné i pro naši pokožku. Stimulují nejen naše trávení, ale také metabolismus naší kůže. Dodatečná porce antioxidantů rovněž zabraňuje tvorbě volných radikálů. Tím se stimuluje produkce kolagenu v pokožce, celkově se zlepšuje její struktura a stimuluje se regenerace buněk.

Zázračná rostlina tak může zabránit stárnutí pleti a zároveň ji chránit před vlivy prostředí. Extrakt z artyčoku je však také velmi účinný, pokud jde o zpevnění pokožky. Dodává jí větší pružnost a vitalitu.

Tyto úžasné vlastnosti květního pupenu jsme využili právě v našich produktech.
Extrakt z artyčoku používáme například v našem Organickém zpevňujícím sprchovém gelu, Organickém zpevňujícím tělovém mléku v kombinaci s levandulovým olejem. V kombinaci s Artichoke & Rose organickým deodorantem budete navíc krásně a květinově vonět!

Doporučujeme