Avokádový olej: přínos pro suchou pokožku

Avocadový olej je velmi účinný, pokud jde o výživu a promaštění suché pokožky. Začněme však od začátku.

Avocado pochází z tropických deštných pralesů Mexika a Střední Ameriky. Tam se pěstuje již tisíce let. Španělé jej nakonec rozšířili jako potravinu po celém Karibiku, do Chile a až do Evropy. Ve Středomoří se pěstuje od počátku 20. století. Dnes existuje více než 400 různých odrůd, z nichž nejznámější je tmavé avokádo Hass a zelené avokádo Fuerte.

Avokádo poskytuje cenné mastné kyseliny, mnoho vitamínů, kvalitní bílkoviny, sekundární rostlinné sloučeniny a také některé mikroživiny, jako jsou hořčík nebo zinek.

Olej z avokáda si oblíbili zejména lidé, kteří dodržují veganskou stravu. Skládá se téměř ze 70 % z nenasycených mastných kyselin a z 15 % z polynenasycených mastných kyselin. Mezi ně patří kyselina olejová, kyselina linolová a kyselina palmitoolejová. Skýtá také vitamíny A, D a E.

Jak avokádový olej působí na pokožku

  • má antioxidační účinky, ideální jako prevence proti známkám stárnutí kůže;
  • stimuluje obnovu buněk;
  • stimuluje tvorbu kolagenu a pojivové tkáně;
  • podporuje pružnost pokožky;
  • působí proti nečistotám a zjemňuje reliéf pokožky;
  • vyhlazuje a působí proti vráskám;
  • dodává kůži dostatek vlhkosti a zajišťuje její dobré promaštění.

Pokud máte suchou, šupinatou nebo citlivou pokožku, měli byste používat pečující přípravky s avokádovým olejem, neboť mají silné hydratační účinky a kůži tzv. promašťují.

Obsah fystosterolů zajišťuje, že se olej dobře roztírá a rychle vstřebává. Obsažená kyselina olejová působí jako booster a zapříčiňuje, že účinné látky rychle pronikají do hlubokých vrstev pokožky.

Kyseliny palmitová a palmitolejová rovněž vytvářejí ochrannou vrstvu proti pronikajícím látkám. Jejich aplikace chrání bariéru kůže a dodává jí pružnost.

Avokádový olej může zlepšit i problematické projevy, jako je neurodermatitida, lupénka nebo spálení od slunce. Díky tomu je péče o tělo s avokádovým olejem dokonalým všestranným prostředkem pro všechny typy pokožky!

Avokádový olej používáme především v našich hydratačních tělových přípravcích

V Bio Avocado-Lime balzámu na rty najdete rovněž avokádový olej, jenž je obohacený o další vyživující oleje a vosky.

Vyzkoušejte intenzivní péči s avokádovým olejem pro suchou, drsnou, šupinatou nebo citlivou pokožku! Zvláště po dni stráveném na pláži považujeme účinek této pečující sady za neuvěřitelně zklidňující a rádi si čas od času dopřejeme větší množství tělového mléka. :)

Doporučujeme