8 výživových tipů pro zdravé vlasy

Objemné a husté vlasy nejsou jen otázkou správné péče. Důležitou roli hraje i vyvážená strava. Přečtěte si, které potraviny byste měli pravidelně konzumovat, abyste se také mohli pyšnit zdravými a krásnými vlasy.

Žádný lesk, lámavost a vypadávání může mít mnoho příčin a strava je rozhodně jednou z nich. Prozradíme Vám, které potraviny poskytují potřebné vitamíny a mikroživiny, aby Vaše vlasy získaly zdravý lesk a byly odolnější!

Pro zdravé, objemné a husté vlasy je nezbytná kombinace živin a vitamínů. Dbejte na to, abyste jedli dostatek potravin s následujícími složkami.

Vitamíny a mikronutrienty pro zdravé vlasy

  • vitamín C a E;
  • biotin;
  • mastné kyseliny omega-3;
  • zinek;
  • železo;
  • kyselina listová.

Pokud Vás trápí zvýšené vypadávání vlasů, může to být způsobeno nedostatkem některé z výše uvedených živin. Chcete-li zjistit, zda za to může nedostatek, můžete si samozřejmě nechat u lékaře udělat krevní test. Dobrou strategií pro udržení zdravé pokožky a vlasů je však v každém případě vyvážená strava.

Tyto potraviny podporují zdraví vlasů

Ořechy
Trápí Vás vypadávání vlasů nebo matné vlasy? Pak Vaše tělo možná touží po omega-3 mastných kyselinách a/nebo vitamínu E. Ořechy jsou jejich dobrým zdrojem a vhodnými dodavateli. Obsahují také biotin, který je nezbytný pro budování struktury vlasů. Také lněná semínka jsou skvělým veganským zdrojem omega-3!

Ovesné vločky
Tyto oblíbené snídaňové cereálie obsahují zinek a biotin. Vaše ranní kaše tak může pomoci předcházet vypadávání vlasů!

Čočka
Ať už v polévce nebo v salátu, čočka obsahuje spoustu zinku! Zinek podporuje růst vlasů tím, že napomáhá proliferaci buněk zevnitř ven, a to v té oblasti vlasu, která neustále produkuje nové buňky a posouvá je stále dál a dál. Čím více se těchto buněk vytváří, tím rychleji vlasy rostou. Kromě toho zinek přispívá zdravé pokožce hlavy a chrání vlasové kořínky před záněty.

Dýňová semínka
Regionální semínka jsou skutečným všestranným pomocníkem pro zdravé vlasy, protože obsahují mimo jiné železo, hořčík, mangan, měď a fosfor. Ať už v müsli, jen tak na svačinu nebo např. do salátu - doporučujeme si jich dát hrst alespoň jednou týdně!

Brokolice
Brokolice není skvělá jen jako přísada do našeho Bio šamponu na mastné vlasy. Podporuje růst vlasů zevnitř, neboť obsahuje hodně železa, vitamínu C a kyseliny listové.

Ovoce a zelenina bohatá na vitamín C
Hodně vitamínu C obsahují také bobuloviny, papriky nebo petržel, stejně jako citrusové plody. Na jedné straně pomáhá vitamín C tělu lépe vstřebávat železo, na druhé straně podporuje prokrvení vlasové pokožky a chrání vlasové folikuly před volnými radikály.

Sušené meruňky
Mimo jiné obsahují vitamín B5 pro silné a odolné vlasy. Meruňky prospívají také pleti a přispívají mladistvému a zářivému vzhledu.

Zelená listová zelenina
Zelenina jako špenát, kapusta, hlávkové zelí a další podporují tvorbu keratinu. Tento protein napomáhá zdravé pokožce hlavy a krásným vlasovým kořínkům.

Zaměřte se na vyváženou stravu plnou superpotravin a regionálních zdrojů vitamínů pro husté a krásné vlasy. Vaše korunka krásy se Vám odvděčí odolností a zdravým oslňujícím leskem!

Doporučujeme