3 tipy pro správný tepelný styling - bez poškození vlasů

Vysoké teploty při úpravě vlasů, za pomoci žehličky na vlasy a kulmy, mohou u nechráněných vlasů způsobit vážné poškození vlasové struktury. Prozradíme Vám, jaké jsou nejčastější chyby a na co byste si měli dávat pozor.

Na jedné straně dochází k trhání na vnější vrstvě vlasu, na tzv. vlasové kutikule. Jakmile je tato vrstva poškozena, lze ji snáze oddělit. např. česáním. Ztráta této ochranné vrstvy činí vlasy velmi náchylnými k poškození, např. UV zářením nebo barvením.

Na straně druhé obsažený protein keratin, z něhož jsou vlasy převážně tvořeny, je teplem také poškozován. Ten se může při vysokých teplotách dokonce roztavit.

Důsledky nechráněného tepelného stylingu jsou následující

 • křehké vlasy;
 • matný vzhled, žádný lesk;
 • zacuchávání a slámovitost.

3 tipy pro správný tepelný styling - bez poškození vlasů

 1. Žehlete si vlasy POUZE za sucha
  Opravdu VŽDY nechte vlasy před použitím žehličky nebo kulmy nejprve uschnout. I když použijete sprej na ochranu před teplem, vlasy musí být v nastříkané oblasti suché, než na ně bude působit teplo.
 2. Používejte tepelnou ochranu
  Sprej na ochranu před tepelným poškozením značky Hands on Veggies chrání vlasy až do teploty 218 °C. Přírodní složky, jako jsou výtažky z Outkovky pestré (Trametes versicolor) a pšeničný protein, vytvářejí ochrannou síť. Tato vrstva chrání vlasy před škodlivými vlivy, jako je teplo a UV záření, a tím také zpomaluje blednutí barvených vlasů. Vlhkost uvnitř vlasu je zachována a jeho struktura chráněna. Vlasy jsou hebké, lesklé a snadněji se upravují.
 3. Nechvátejte!
  Žehličku táhněte po vlasech pomalu a vyhněte se zbrklému stylingu. Chráníte tak vlasy a dosáhnete lepších výsledků. Pokud si dáte trochu více načas, uvidíte, že stejně dobrých výsledků dosáhnete i při méně stupních!

Tři nejčastější chyby při stylingu pomocí žehličky na vlasy nebo kulmy

 1. CHYBA: styling vlhkých vlasů
  Viz. informace nahoře. Za mokra jsou vlasy velmi citlivé a teplo je rychle naruší. Proto se ujistěte, že jste vlasy před úpravou nechali uschnout na vzduchu nebo je dobře vysušili fénem!
 2. CHYBA: příliš vysoké teploty
  Při fénování stačí trochu větší vzdálenost, abyste zabránili poškození teplem. U žehličky na vlasy a kulmy je to o něco složitější. Přizpůsobte teplotu struktuře svých vlasů. Tenké a jemné vlasy by měly být upravovány pouze při teplotě max. 150 °C. Normální vlasy lze upravovat při teplotě až 180 °C a silné nepoddajné vlasy by se nikdy neměly upravovat při teplotě vyšší než 200 °C. V každém případě zvolte nejnižší úroveň/nastavení, při kterém jste ještě spokojeni s výsledkem stylingu. Více tepla než je nutné = poškození.
 3. CHYBA: vlasové pečující přípravky se silikonem
  Používání pečujících vlasových přípravků obsahujících silikon je škodlivé pro životní prostředí a často je spojeno s tzv. Build-up efektem, nebo-li efektem nánosů. Když se na vlasech časem nahromadí příliš mnoho silikonu, vede to k matnému vzhledu, snadnějšímu usazování prachu a nečistot a vyšší náchylnosti ke krepatění. Ve skutečnosti je to přesný opak toho, čeho chcete s žehličkou na vlasy dosáhnout.

Vlasy si žehličkou na vlasy a/nebo kulmou upravujete pravidelně?
Pak Vám doporučujeme naši Bio regenerační pečující sadu na vlasy, která se skládá ze šamponu a kondicionéru. Dýňový a arganový olej poskytují intenzivní péči a zabraňují poškození způsobenému tepelným stylingem.

Při pravidelném stylingu, pomocí žehličky na vlasy nebo kulmy, chraňte vlasy také Sprejem na ochranu před tepelným poškozením. Nezapomeňte s vlasy pracovat šetrně a zaměřovat se především na zdravou strukturu vlasů!

Doporučujeme